Munkavédelmi sisak - építőipari fejvédők
Portwest Pa48 endurance állszíj, 4 pontos
Portwest Pa49 endurance height állszíj, 4 pontos
Pw50 endurance védősisak (7 év)
Portwest Pa58 téli sisakbélés
PS55 - Endurance védősisak
Pw97 Monterosa védősisak
Ps54 endurance plus védősisak
Pw54 endurance plus védősisak
Pw55 védősisak védőszemüveggel kombinált
Ps53 height endurance védősisak
PW98 HEMLOCK faápoló sisak szett
Mennyi ideig használható a védősisak?
Három specifikus tényező van, ami befolyásolja a védősisakok élettartamát, munkavédelmi sisak érvényességét.
1. Mechanikai behatás. Ha a védősisak valamilyen behatásnak van kitéve, az könnyedén az anyag törését vagy repedését okozhatja. Ajánlott figyelembe venni, hogy ez a sérülés lehet akár szabad szemmel nem látható. Ha nem 100% biztos benne, jobb azonnal kicserélni a sisakot egy újra.
2. Vegyi anyagok. Ha a sisak vegyi anyag szennyezésnek volt kitéve, a sérülésnek nyilvánvaló veszélye fennáll. A normál körülmények között általában sima, fényes felületük elszíneződik vagy a vegyi anyagok lemarják, ami egy nyilvánvaló jele annak, hogy a sisak sérült. Ha nem 100% biztos benne, jobb azonnal kicserélni a sisakot egy újra.
3. UV sugárzás. Abban az esetben, ha az Uvicator teljesen fehérré válik (csak a G3000 és G2000-es sisakoknál), feltételezhető, hogy kellő mennyiségű UV sugárzásnak volt kitéve ahhoz, hogy az anyag törékennyé váljon. Ne tegye ki magát felesleges veszélyeknek – itt az idő, hogy kicserélje a sisakot! Ezeken az előre felvázolt esetleges okokon kívül a 3M azt ajánlja, hogy a védősisakot a gyártástól számított 5 éven belül cseréljék a munkakörülményektől és használattól függően.
A gyártás jelölésének dátuma: Példa = 2014. január
Kinek és hol szükséges az építőipari sisak használata?
-
Építőipari munkások:
- Építkezéseken, bontási területeken, magasban végzett munkák során.
-
Ipari munkások:
- Gyárakban, üzemekben, ahol nehéz gépekkel dolgoznak.
-
Bányászok:
- Bányákban, alagutakban dolgozók számára.
-
Energiaipari dolgozók:
- Erőművekben, villamosenergia-hálózatok karbantartásánál.
-
Raktári dolgozók:
- Raktárakban, ahol nagy mennyiségű áru mozgatása történik.
Milyen kockázatok ellen védenek a fejvédők?
-
Leeső tárgyak:
- Szerszámok, építőanyagok, egyéb tárgyak leesése a magasból.
-
Ütések:
- Fejbe ütődés tárgyak által vagy fejbe ütés mozgó szerkezetekkel.
-
Elektromos veszélyek:
- Olyan speciális sisakok, amelyek elektromos szigetelést biztosítanak.
-
Vegyi anyagok:
- Vegyszerekkel történő véletlen érintkezés.
EU Szabványok és jelentésük
Az Európai Unió szigorú szabványokat határoz meg a fejvédők minőségére és teljesítményére vonatkozóan. A legfontosabb szabványok:
-
EN 397:2012+A1:2012 – Ipari védősisakok:
- Ez a szabvány meghatározza az ipari védősisakok teljesítménykövetelményeit, beleértve az ütéselnyelési kapacitást, az áthatolási ellenállást és a hevederrendszer szakítószilárdságát. Az EN 397 szabvány szerint tesztelt sisakok biztosítják, hogy a felhasználó védve legyen a gyakori építőipari veszélyek ellen.
-
EN 12492:2012 – Hegymászósisakok:
- Ez a szabvány meghatározza a hegymászó sisakok követelményeit, amelyek gyakran alkalmazhatók építési magasban végzett munkáknál is.
-
EN 50365:2002 – Elektromos szigetelésű sisakok:
- Ez a szabvány az elektromos szigetelésű védősisakokra vonatkozik, amelyek alkalmasak 1000 V AC vagy 1500 V DC feszültségű munkahelyeken történő használatra.
A Szabványok Jelentősége
-
Biztonság és Megbízhatóság:
- A szabványok biztosítják, hogy a fejvédők megbízhatóan védjenek a meghatározott kockázatok ellen.
-
Egységesség:
- Az európai szabványok egységesítik a követelményeket, így a munkavállalók biztosak lehetnek abban, hogy a megfelelő jelzéssel ellátott sisakok megfelelnek a szükséges védelmi szinteknek.
-
Jogszabályi Megfelelés:
- A munkáltatóknak biztosítaniuk kell, hogy a munkahelyeken használt védőfelszerelések megfeleljenek az EU szabványoknak, ezzel elkerülve a jogi következményeket és büntetéseket.
Összefoglalva, az építőipari és ipari fejvédők kritikus szerepet játszanak a munkavédelemben, biztosítva a dolgozók fejének védelmét a különféle munkakörnyezetekben. Az EU szabványok biztosítják, hogy ezek a védőeszközök megfelelő védelmet nyújtsanak, és a munkáltatóknak kötelező betartani ezeket a szabványokat a munkavállalók biztonsága érdekében.
Fejvédelmi választékunk folyamatosan bővül, felhasználva a legújabb megoldásokat, figyelve a felhasználói visszajelzésekre. Széles kiegészítő választékot is kínálunk a lehető legjobb árakon termékeink mellé.